Екскурсія на завод з виробництва радіаторів Алтермо.
Всім, хто цікавився біметалевими радіаторами опалення, знайома торгова марка Алтермо. Широкий модельний ряд, висока тепловіддача, гарантія 5 років, вітчизняний виробник, відмінні характеристики. Це основні переваги завдяки яким, Алтермо має таку популюярність. Але майже завжди у покупця виникає питання: «А чи дійсно є в Полтаві завод, по виготовленню радіаторів?»
Сьогодні ми дамо вам не просто відповідь, а навіть проведемо вам маленьку екскурсію цехами підприємства.
22 серпня 2017 року було організовано екскурсію на виробництво біметалевих радіаторів Алтермо. Під час екскурсії ми змогли побачити особливості виготовлення радіаторів Алтермо.
Першим етапом технологічного процесу виробництва радіаторів є виготовлення сталевого сердечника. Виробляється він зі сталевої труби і розділений на кілька етапів:
1. Нарізка труби відповідно до заданих розмірів майбутнього сталевого сердечника.
2. Розточування.
3. Сварка на спеціальній установці, розробленій в Інституті електрозварювання ім. Є.О.Патона. При цьому зварювання металу відбувається не на електродомі, а безпосередньо на дуговому зварюванні в самому апараті, що підвищує якість шва і зменшує вплив корозії. При цьому апарат досить компактний, а управляється з ним мила жінка. До речі, расточкой приварних конструкцій теж керує її напарниця.
4. Перевірка сталевої конструкції на герметичність. Це перша перевірка на шляху радіатора від шматка заліза до готового виробу.
Далі у виробничому ланцюжку - це цех лиття алюмінієвої оболонки радіатора. Лиття алюмінію відбувається під тиском. У цьому ж приміщенні відбувається попередня зачистка радіатора від облоя.
Після цього відлита секція віддається на шліфування й полірування. У цьому цеху вони доводяться до ідеальної гладкості, що б фарба лягла рівно і радіатор опалення мав ідеальний зовнішній вигляд. На фото нижче представлений цех шліфування.
Уже відшліфовані секції відправляються в наступний цех на збірку і перевірку на герметічность. Саме тут з окремих секцій з'являється радіатор. Збирається радіатори на 6,7,8,10 та 12 секцій за допомогою напівавтоматичної установки ніпелів, прокладок. Особливо важливо, що після складання, радіатор піддається ретельному огляду на герметичність - опресовки після складання.
Окремим моментом хотілося б розповісти про п'ятий цех де радіатори проходять попередню ґрунтовку і фарбування. Відбувається грунтовка методом анафорезу в декількох ваннах.
Остаточним етапом фарбування є порошкове фарбування і запікання в камері при високих температурах.
Після фарбування радіатор ще раз (третій) перевіряється під тиском на герметичність швів. Після чого висушується і ще раз перевіряється на косметичні дефекти.
А далі останні штрихи - упаковка і радіатор Алтермо вже на півдорозі до авторизованих точок продажів Алтермо.
Увесь процес виробництва ми спостерігали на прикладі виготовлення радіаторів Алтермо ЛРБ, але так само встигли помітити прес-форму для радіаторів Алтермо 7, які тільки з'явилися в цьому році, але вже встигли завоювати своє місце на ринку.
Власне все: виробництво побачили, з Вами поділилися, відповідь на питання «А є виробництво в Полтаві?» отримали.
Завод є, радіатори виробляються. Всім тепла на довгі роки.
З повагою, Алтермо-Харків.